ALPAX CUP 2022 II miejsce UKS GAP Bruskowo Wielkie
UKS GAP Bruskowo Wielkie rocznik 2013 rozegrał świetny turniej piłki nożnej rozgrywany w dniu 02.10.2022 rok na Stadionie Piłkarskim w Szczecinku.
II miejsce w silnie obsadzonym turnieju ALPAX CUP 2022 - I edycja.
Drużyna z Gminy Słupsk rywalizowała w gronie 12 drużyn podzielonych na dwie grupy A i B. Grano 1x 15 minut. Podopieczni trenera Michała Graużenis rywalizację rozpoczęli w grupie A grając z:
SALOS Szczecin 2:0,
AP GWARDIA Koszalin 1:0,
AP SZCZECINEK 3:2,
SPARTA HYDROPEX Złotów 2:1,
Barwicka Akademia Sportu 4:1.
W grupie drużyna zajmuje miejsce I co daje przepustkę do gry w meczu półfinałowym w którym mierzymy się z wiceliderem grupy B - drużyną AP Czaplinek. Po kolejnym ciężkim boju wygrywamy 2:1.
W drugim meczu półfinałowym spotykają się :
MKS CHOJNICZANKA 1930 Chojnice i SALOS Szczecin. Wyniki meczu 3:2 dla Chojnic.
W wielkim finale turnieju remisujemy po bardzo dobrym meczu z drużyną z Chojnic 0:0. W rzutach karnych 5:4 wygrywa drużyna rywali.
Klasyfikacja generalna :
1. MKS CHOJNICZANKA Chojnice,
2. UKS GAP Bruskowo Wielkie,
3. AP CZAPLINEK,
4. SALOS Szczecin,
5. SPARTA Złotów,
6. AP GWARDIA Koszalin,
7. MKS START Miastko,
8. FUTURE Szczecin,
9. AP SZCZECINEK,
10. Barwicka Akademia Sportu,
11. UNIA Białogard,
12. KOTWICA Kołobrzeg.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za kilkadziesiąt minut świetnej gry na bardzo dobrze zorganizowanym turnieju przez Grzegorza Tomaszewicza i firmę AGA-TOMA.
A już za kilka dni udajemy się do Mrągowa na turniej MAZURY CUP 2022.
Dziękujemy Gminie Słupsk oraz Pomorskiemu Zrzeszeniu Ludowych Związków Sportowych w Gdańsku za wspieranie naszych inicjatyw sportowych.